Ogrzewanie klimatyzacja Szczecin

Obecnie coraz więcej klimatyzatorów posiada możliwość pracy również jako urządzenia grzewcze. Działają wtedy na zasadzie pompy ciepła – pobierają ciepło z otoczenia i ogrzewają nim wnętrze naszego mieszkania. Jest to bardzo przydatna funkcja w okresie przejściowym.

Klimatyzator działa na podobnej zasadnie co lodówka, to urządzenia przepompowujące ciepło z jednej strony na drugą, czego efektem jest wiejące z jednej strony zimne powietrze, a z drugiej ciepłe. Jeśli odwrócimy analogicznie  działanie takiego klimatyzatora, uzyskamy samodzielne urządzenie grzewcze działające na tej samej zasadzie co pompa ciepła typu powietrze-powietrze – jednostka zewnętrzna odbiera ciepło od powietrza zewnętrznego, transportując je do pomieszczenia.  

Wydatek związany z zakupem i montażem klimatyzatora, oprócz kwesti komfortu w upalne dni, może przynieść również oszczędności uzyskane w okresach przejściowych oraz zimą. Aktualnie oferowane urządzenia chłodząco-grzejące z wbudowaną pompą ciepła zdołają pracować przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -15 °C, istnieją także modele pracujące poniżej tej temperatury. Oznacza to, że większość mieszkań w naszym kraju może być ogrzana za pomocą klimatyzatora nawet przez całą zimę – co ważniejsze klimatyzatory zapewniają niższe o połowę koszty ogrzewania pomieszczeń w porównaniu z ogrzewaniem domu tradycyjnymi grzejnikami elektrycznymi.

Napisz do nas